+35898190020

Lankapaja Oy

Modern avtalstillverkare i metallbranschen

När du letar efter en pålitlig och effektiv samarbetspartner för att tillverka så väl små som stora metallarbeten för ditt företag, vänd dig till Lankapaja Oy. Vi är Finlands ledande produktionsanläggningar i metallbranschen och vi erbjuder våra kunder individuella lösningar av tunnplåt, möbelrör och ståltråd. Våra fabriker ligger i Nummela, Lahtis och Sverige. Ta kontakt med vår försäljning, så diskuterar vi mer.

E-post: myynti@lankapaja.fi

Försäljningens kontaktuppgifter Kontaktuppgifter Lahtis enhet Förvaltningens kontaktuppgifter Faktureringens kontaktuppgifter Kontaktuppgifter Sverige enhet

Kontaktformulär

Nummela

Lankapaja Oy
Kalkkimäentie 2
03100 NUMMELA

 +358 9 819 0020
Fax: +358 9809 1229
 info@lankapaja.fi

Lahtis

Lankapaja Oy
Mukkulankatu 23
15210 LAHTIS
 info@lankapaja.fi

Skillingaryd, Sverige

Lankapaja Industri AB
Fabriksgatan 15
SE-568 31 Skillingaryd, Sverige

www.lankapaja.se
+46 370 799 91
 andreas.lundberg@lankapaja.se

Sverige

Andreas Lundberg
VD, Inköp

 +46 370 799 91

 andreas.lundberg@lankapaja.se

Frida Larsson

Lager / Montering / Transporter

 +46 370 615725

 frida.larsson@lankapaja.se

Adress

Lankapaja Industri AB
Fabriksgatan 15
56831 SKILLINGARYD


Telefon: +46 370 799 90
Fax: +46 370 705 50
Epost: info@lankapaja.se

Försäljning

Marianne Mäkelä

Försäljningskoordinator

 +358 44 033 4433

 marianne.makela@lankapaja.fi

Jari Hämäläinen

Jari Hämäläinen

Apparattillverkare

 +358 40 566 6541

 jari.hamalainen@lankapaja.fi

Petri Granat

Petri Granat

Apparattillverkare

 +358 40 643 4006

 petri.granat@lankapaja.fi

Heikki Penttilä

Heikki Penttilä

Rullcontainers och logistiska lösningar

 +358 40 513 0805

 heikki.penttila@lankapaja.fi

Stefan Blomqvist

Projekt / Nawa

 +358 40 047 0746

 stefan.blomqvist@lankapaja.fi

Marianne Paloniemi

Marianne Paloniemi

Inredning av butiken

 +358 40 688 5443

 marianne.paloniemi@lankapaja.fi

Vadim Stepanoff

Apparattillverkare

 +358 50 540 6638

 vadim.stepanoff@lankapaja.fi

Harri Haliseva

Harri Haliseva

Apparattillverkare

 +358 40 572 6444

 harri.haliseva@lankapaja.fi

Lahtis

Saku Rauhala

Saku Rauhala

Fabrikschef

 +358 44 749 6968

 saku.rauhala@lankapaja.fi

Ledning

Kari Timgren

Verkställande direktör

 +358 40 501 4055

 kari.timgren@lankapaja.fi

Christian Öberg

Fakturering

Mari Salmela

Mari Salmela

Faktureringsfrågor

 +358 400 907 885

 mari.salmela@lankapaja.fi

Nätfakturering

Nätfaktureringsadress: FI6552970020072428
Operatör: OKOYFIHH (OP)
Materialform: Finvoice


ELLER


Nätfaktureringsadress: 003726400926
Operatör: 003721291126 (Maventa)
Materialform: Finvoice

Pappersfakturor

Lankapaja Oy
26400926
PL 100
80020 Kollektor Scan


PDF

 26400926@scan.netvisor.fi

Max 5MB/datafiL


Ovan nämnda faktureringsadress måste synas på fakturan. Bilagorna ska vara i samma pdf-fil.